Мешканці Запоріжжя, які виїхали за межі області, не будуть отримувати гроші від держави, як переселенці

Опубликовано 2022/06/14 - 21:56

11 громад - мешканці Запорізької, Миколаївської та Сумської областей більше не підпадають під списки внутрішньо переміщених осіб, які мають отримуватимуть державну допомогу на проживання. Детальніше - "ЗаБор".

Їх виключили зі списку територіальних громад, які розташовані в районі проведення бойових дій, тимчасовій окупації чи оточенні. Оновлений список Мінреінтеграції тимчасово окупованих територій опублікувало 13 червня 2022.

Нагадаємо, шо ті люди, що переїхали з цих громад в інші регіони, отримають грошову допомогу від держави. Перелік формується за погодженням Міноборони на підставі пропозицій відповідних обласних та міських військових адміністрацій.

У міністерстві зазначають, що є три ключові критерії щодо визначення таких територій: тимчасово окуповані території;, що перебувають у оточенні (блокуванні); території, на яких продовжуються активні бойові дії.

Так, виплати до травня місяця формувалися із розрахунку на мешканців областей. Але у травні усе змінилося. Стали визначатися громади, які потерпають від російської навали. Ось у тому місяці несподівано Запоріжжя виключили із списків. Наприкінці місяця знову включили. А от із 13 червня мешканці Запоріжжя, які виїхали за межі області не мають права на виплати.

Наразі виплати мають отримати мешканці територіальних громад: Дніпропетровської (7 громад), Донецької (66 громад), Запорізької (55 громад), Луганської (37 громад), Миколаївської (24 громад), Харківської (51 громад), Херсонської (49 громад) та Сумської (14 громад) ) областей.

 Зі списку  у Запорізькій області виключили наступні громади:

Запорізький район:

  • Запорізька міська територіальна громада;
  •  Кушугумська селищна територіальна громада;
  •  Матвіївська сільська територіальна громада;
  •  Михайлівська сільська територіальна громада;
  •  Михайло-Лукашівська сільська територіальна громада;
  •  Новомиколаївська сільська територіальна громада;
  •  Павлівська сільська територіальна громада;
  •  Петро-Михайлівська сільська територіальна громада;
  •  Степненська міська територіальна громада.

Таким чином, наразі на державні виплати для ВПО мають мешканці 299 громад у восьми областях України.

В переліку залишилися  55 громад з п’яти районів Запорізької області.

Цікаво, що мешканці Вільнянської громади є у цьому списку, але переміщені особи із цієї громади запевнять, що вже більше місяця грошей від держави не отримували.

Просмотров: 40211. Теги: переселенцы деньги социальные выплаты
Поделиться: