Куди зникала гуманітарна допомога в Запоріжжі: нові факти і документи

Опубликовано 2023/05/04 - 20:13

Заступниця голови Запорізької військової адміністрації Злата Некрасова продовжує розповідати про те, чому з'явилась інформація про масштабні крадіжки "гуманітарки", а також про те, хто на її думку у цьому фігурує.

У своєму Телеграм-каналі Злата Некрасова опублікувала відео, на якому було зафіксовано звернення проти неї, коли було зупинено роботу складів для інвентаризації. На відео робітники гуманітарного центру вказали, що організація почала працювати за дорученням Едуарда Гугніна.  Процесами відвантаження зі складів ОВА керував один з колишніх заступників голови ОДА Едуард Гугнін та особи, закріплені за складами.

До цього Некрасова зазначає, що Гугнін не є держслужбовцем, та не мав ніякого відношення до ОВА. І вірогідне розкрадання гуманітарної допомоги з цього огляду можна пояснити саме тим, що до цієї процедури були причетні некомпетентні особистості, які не мали для цього жодних законодавчих аспектів, вважає Некрасова. 

Водночас робоча група ОВА та штаб координували гуманітарну допомогу з 1 березня по 2 квітня:  голова групи – Шиханов Руслан Борисович, секретар – Бойко Артур Юрійович. Виходячи з цього, саме ці люди мали відповідати за всю гуманітарну допомогу та контролювати її доставку по території Запорізької області. Але Злата Некрасова заявляє, і публікує всі документи які підтверджують її слова, що саме у цей час  зникають 223 вагони допомоги. 

Так, за даними заступниці голові ЗОВА, громади не підтвердили навіть 25% обсягу відвантаження

На відео представники найбільшого обласного гуманітарного складу зазначили, що вдень вони відвантажували від 10 до 25 машин гуманітарної допомоги на громади області. Єдиний спосіб перевірити це – зробити запити на голів районних адміністрацій. Особисто це і зробила Злата Некрасова ще у квітні минулого року, про це вона розповідає у мережі і публікує відповідні документи.

Як результат – громади не підтвердили навіть 25% обсягу (!), який їм нібито був відвантажений, заявляє Некрасова. Виходить, що гуманітарку відвантажили, проте вона не надійшла представникам громад, а була незаконно отримана фізичними особами. Це приклад лише на базі одного гуманітарного складу Запоріжжя, а всього їх було три. 

Що ставалося з гуманітарною допомогою на Запоріжжі: висновки

Отже Едуард Гугнін, який жодного відношення не мав до ОВА та гуманітарного питання, надавав доручення представникам складів. Вони відвантажували допомогу, проте фактично територіальні громади її не отримували у вказаному обсязі. 

Водночас працює робоча група ОВА з головою Русланом Шихановим, який зараз також не має відповіді на питання, куди зникли 223 вагони допомоги. Жодних актів відвантажень та заявок також робоча група не може надати, заявляє замголови області Некрасова. 

Території Запорізької області не можуть підтвердити отримання гуманітарки в тому обсязі, який мав їм надходити.

Чому робоча група не документувала передачу та отримання громадами допомоги?  Так, в Телеграм-каналі Злати Некрасовлї було опубліковано розмову з Артуром Бойко, директором управління ЗОВА, щодо стану розподілу гуманітарної допомоги під час перших місяців війни. 

За даними розмови, фактично не було актів прийому-передачі. Сам Бойко зізнався, що не знав, чи насправді територія отримувала гуманітарну допомогу. В такому разі не зрозуміло, скільки товару відвантажили, хто саме його отримав і навіть чи взагалі були підписані відповідні документи.

Реакція на заяви Некрасової


Колишній заступник ОВА Руслан Шиханов, який відповідав за гуманітарний напрямок у перші місяці війни, який розподіляв вагони з гуманітарною допомогою фізичним особам, який відвантажував гуманітарну допомогу без накладних та заявок, вже відреагував на оприлюднену інформацію. 

До речі, як зазначає Некрасова, як тільки почалася інвентаризація на складах, Шиханов пішов на лікарняний. Піс  ля місяця лікарняного його попросили написати заяву про звільнення. Далі він зник, запевняє замголови ЗОВА, але вирішив зробити допис у соцмережі після довготривалої перерви. 

Його допис мав резонанс у соцмережі.

Також при керівництві штабом заступником голови ОВА Шихановим Русланом, вагони відвантажувались народним депутатам, які досі не надали необхідні звіти і не були суб’єктами отримання гуманітарної допомоги, хоча дуже активно звинувачували саме Некрасову, яка по факту і по документам які вже є у публічному доступі, не мала відношення до роботи гуманітарного штабу.

Просмотров: 12352. Теги: гуманитарная помощь Злата Некрасова
Поделиться: