Клумби чи ЗСУ: скільки Запоріжжя та інші міста України витратили на фінансування військових, а скільки - на благоустрій?!

Опубликовано 2023/11/20 - 16:00

Питання виділення коштів з міських бюджетів на потреби військових стоїть гостро майже в усіх містах України, зокрема й у Запоріжжі. Було проведено дослідження щодо того скільки обласні центри витратили на ЗСУ, а скільки – на благоустрій. Виявилось, що лише одне місто в Україні надає перевагу підтримці військових, а не благоустрою, й це виявилось не Запоріжжя. Докладніше - "ЗаБор".

Відповідне дослідження опублікував журнал "Forbes Україна".

За їх даними, Запоріжжя витратило на Сили оборони 11 мільйонів гривень, на благоустрій - 339 мільйонів гривень.

У дослідженні зазначається, що станом на 1 жовтня 2023 року 21 місто сумарно спрямувало 3,8 млрд грн на потреби Сил оборони. Водночас на благоустрій витратили 12,8 млрд грн. При цьому бюджети 21 міста мають планові доходи від "військового" ПДФО (Податок на доходи фізичних осіб) більш як у 26 мільярдів гривень.

За даними Forbes, єдине українське місто, яке віддає перевагу обороні, а не благоустрою - це Житомир. Там виділили на ЗСУ 547 млн грн, а на благоустрій - 246 млн грн. Це становить 8,7% та 3,9% від видатків бюджету. Ще одне місто, Луцьк, фінансує оборону та благоустрій паритетно: 156 млн грн та 152 млн грн відповідно. Решта ж обласних центрів витрачають на благоустрій набагато більше

В абсолютних цифрах найбільше фінансування обох напрямів у Дніпрі: 1,4 млрд – на оборону і 3,2 млрд – на благоустрій. У частці від усього бюджету найбільше на благоустрій витратили Чернівці – майже 19%, на тероборону витратили лише 0,1% (5 млн грн). 

У Харкові, Ужгороді та Херсоні видатки на тероборону знайти не вдалося. Хоча Херсон і на благоустрій виділив лише 8 млн грн, що схоже на фінансування самих лише зарплат. Натомість у Харкові на благоустрій заплановано майже 1 млрд.

Таким чином Запоріжжя опинилось на 5-му місці з кінця за кількістю витрат на Сили оборони. Гірша ситуація з цим тільки у Чернівців, Ужгороду, Харкова та Херсону.

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 791. Теги: бюджет ВСУ
Поделиться: