Київські митники затримали посилку із Запоріжжя зі скам’янілостями віком 150 мільйонів років (фото)

Опубликовано 2024/05/16 - 12:22
Митники затримали посилку із Запоріжжя зі скам’янілостями Юрського періоду

Митники затримали посилку із Запоріжжя зі скам’янілостями Юрського періоду

14 травня на київській митниці затримали посилку із Запоріжжя до Канади з останками молюсків. Вік скам’янілостей - 150 мільйонів років та вони мають культурну цінність. Оформлення посилки було як «прикраси для акваріума». Детальніше – «ЗаБор».

Київські митники затримали посилку із Запоріжжя за межі країни з останками останками скам’янілостей віком 145-149 млн років. Вони були оформлені відправником як "декорації для акваріума". Об'єкти мають наукову цінність, тож їх вилучили.

Про незаконні дії повідомила Київська митниця.

52 рештки скам’янілих істот виявили під час митного контролю міжнародного поштового відправлення із Запоріжжя до Канади. Відправник задекларував їх як прикраси для акваріуму.

Знахідку скерували на експертизу до Національного науково-природничого музею. Фахівці визначили, що рештки – це поліровані молюски, які існували ще за юрського періоду: Vergatites virgatus (Boch.), Cosmoceras sp., Acantoceras sp., Cardioceras sp. тощо.

Ці молюски мають культурно-наукову цінність і рекомендуються для внесення до музейного фонду країни.

Згідно з чинним законодавством України, на вивезення культурних цінностей за кордон потрібне відповідне свідоцтво Міністерства культури України. Відправник же такого дозволу не мав.

Тож на київські митники склали протокол за ст. 473 Митного кодексу України, а знахідки було  вилучено.

Нагадаємо, що київські митники вкотре зупинили незаконне пересилання за межі України скам’янілостей. Так, 25 квітня вони стали на заваді пересиланню уламків геологічних порід зі стародавніми істотами, що мають наукове значення та культурну цінність.

Фото: соцмережі.

Просмотров: 147. Теги:
Поделиться: