Хейт навколо фільму Юрик про Маріуполь, та реальна історія хлопця із Запоріжжя (фото, відео)

Опубликовано 2023/09/03 - 21:48

Зараз в мережі активно обговорюють та хейтять фільм Юрик, який розповідає про Маріуполь часів початку війни. Адже маріупольці  вважають його вкрай неправдивим та пропагандистським. Більш того була знайдена реальна історія 11-річного хлопця із Запоріжжя, яка лягла в основу сценарію.  Детальніше – "ЗаБор".

Телеканал СТБ випустив в ефір фільм «Юрик». Сюжет розгортається навколо 11-річного хлопчика (Юрика), який сам без близьких виїжджає із зруйнованого та захопленого росіянами Маріуполя. Мама хлопчика вже втратила доньку, батька та чоловіка. Але вона залишається у місті, щоб доглядати за бабусею. Юрика ж вмовляють евакуюватися з волонтерами, щоб дістатися до кордону з Польщею, де його зустрінуть родичі з Естонії. На спині у хлопчика записані номери телефонів родички.

"Юрик" став лідером вечірнього ефіру — по телебаченню його тільки на Ютубі подивилося вже біля мільйон  700 тисяч глядачів.

Скандал навколо фільму про Маріуполь

Фільм вже пройшов страшенну хвилю критики від самих маріупольців, які назвали його вкрай неправдивим.  Так, люди не розуміють, чому творці стрічки не захотіли розповісти реальну історію Маріуполя та маріупольців, яка б дійсно торкнулася б сердець і нагадала не тільки про страждання, страхи, а й про подвиг людей.

"Юрик" описують як художній фільм, заснований на реальних історіях. Але… у титрах ні слову не було  про те, що цей фільм є художнім.

«Я бігла з Маріуполя 16 квітня, - пише мешканка Маріуполя, - Ніяких ОБСЄ не було, рятували себе самі, зелених коридорів не було. Тривог теж не було ще тоді, бомбили без перерви, цілу добу. Буржуєк теж ні в кого не було, готували на вогнище, у дворі, під обстрілами. У фільмі багато прикрашено, згладжено, все було набагато страшніше». 

Попри все жінка вважає фільм добрим та страшним. Інші люди, особливо жителі Маріуполя більш категоричніші у оцінках. Вони не розуміють яка електрика могла працювати в місті в березні, вивіз людей автобусами вони називають брехнею, як і присутність ОБСЕ ті дзвінки з підвалу в… Прибалтику.    

86a0db847df26a00.jpgc3be6e30939e600f.jpgБільш того сопродюсерка вже примудрилися образити маріупольців у коментарях, а потім публічно вибачатися.

photo_2023-09-03_21-16-28.jpgТак, у відповідь на критику фільму авторка сценарію та директорка продакшену OSNOVAFILM Тетяна Куц звинуватила жителів міста у тому, що, мовляв, це їхні дії призвели до вторгнення та облоги. В одному з коментарів під своїм постом вона написала: "Маріупольці пішли на референдум і голосували за РФ. Тепер РФ убиває не лише маріупольців, але ми за вас б'ємося теж".

Цей коментар звісно призвів ще до більш жорсткого хейту фільму.

photo_2023-09-03_21-16-28-_3_.jpg

Пізніше вона опублікувала пост в мережі, у якому попросила вибачення та пояснила свою позицію. Зокрема, вона наголошує, що фільм не є документальним, а є саме художнім на документальній основі. Також, за її словами, вони хотіли уникнути… ретравматизації людей та поглиблення травми.

photo_2023-09-03_21-16-28-_2_.jpg

Реальна історія "Юрика"

Як виявилось продюсери сказали неправду і стосовно реальної історії хлопця, що була основою до сценарію. Адже це розповідь про 11-річного хлопчика на ім'я Хасан, який самостійно добрався з Запоріжжя до Словаччини.

cf25d44-medium-3.jpg Родині Хасана декілька років тому довелося виїхати з Сирії, але без батька — він загинув. Його мати із його сестрами та бабусею  оселилась у Запоріжжі. Але після вторгнення росії, коли була реальна загроза захоплення міста,  їм довелося знову тікати.

Спершу до Братислави виїхали три сестри хлопчика — там навчається їхній старший 20-річний брат. Далі родина думала, як би забрати за кордон молодшого брата. Мати доглядала бабусю, тож не могла виїхати.

f09b554-1.jpg

Мати хлопчика була налякана, коли окупанти почали обстрілювати  Запорізьку АЕС і  намагалася врятувати йому життя. І тому посадила сина на поїзд до кордону,  щоб він міг самостійно дістатися до брата і сестер.

При собі 11-річний Хасан мав лише невеликий рюкзак, документи і номер на руці.

ff46bc2-3.jpg

На щастя, тоді волонтери зв’язалися з сім’єю дитини та допомогли йому перетнути кордон у безпеці.

Хлопець тоді став героєм новин, особливо ця історія вразила жителів Словаччини.

Майже через тиждень виїхати за кордон також вдалося його мамі та бабусі. Зараз уся родина разом.

276130029_7150197651689593_2541943218591539244_n.jpg Нагадав про реальну історію хлопця в мережі Микола Осиченко – відомий громадський діяч та президент Маріупольського телебачення.

Просмотров: 2626. Теги: фильм Мариуполь
Поделиться: