Інститут вивчення війни (ISW) повідомляє про просування військ рф на Запорізькому напрямку в районі трьох населених пунктів між Оріховим та Кам’янським. Українські воєнкори та військові канали пишуть, що ворог вже зайшов (і навіть захопив) у деякі населені пункти. Генштаб ЗСУ цю інформацію не підтверджує й інформує лише про спроби російських штурмів на цих ділянках. Розгорнутий коментар дає і DeepState . Докладніше – "ЗаБор".
За
Повідомляється, що росіяни також просунулися в бік Кам’янського, Малих Щербаків і Щербаків, змінивши лінію фронту на 8 км.
Про відновлення активних дій в районі П'ятихаток і Малих Щербаків, де була розширена сіра зона
"На Запорізькому напрямку російські війська продовжують тиснути в районі населених пунктів П'ятихатки, Степного, Малих Щербаків та Щербаків. У центральній частині Малих Щербаків піхотний підрозділ противника в одному з будинків потрапив під удар дроноводів ЗСУ, що свідчить про захід у Малі Щербаки сил противника", - пише Петренко.
За інформації військового каналу "Говорять Снайпер", окуповані Степове, Щербаки та Малі Щербаки.
Водночас в Генштабі ЗСУ цю інформацію офіційно не підтверджують. Речник сил оборони Півдня Вячеслав Волошин спростовує захоплення Степного, Малих Щербаків та Щербаків.
“Заяви про захоплення населених пунктів — це елементи інформаційної війни. Росіяни часто видають бажане за дійсне. Майже всі населені пункти, що розташовані на лінії бойового зіткнення, росіяни перетворюють на руїни. В Степовому, як і в інших таких населених пунктах, не залишилося жодної вцілілої будівлі”, - зазначив Волошин.
За його словами, протягом останніх двох тижнів росіяни збільшили активність на кількох напрямках, зокрема на Гуляйпільському та Оріхівському.
Зокрема це проявляється у зростанні кількості штурмових дій, обстрілів, атак дронів-камікадзе та авіаційних ударів із застосуванням як керованих, так і некерованих ракет.
“На Гуляйпільському напрямку, з 1 по 17 березня, було зафіксовано 70 штурмових дій. Основні з них мали місце в районах Привільного, Новополя та Вільного поля.
Що стосується Оріхівського напрямку, то тут активність ще вища. Наприклад, 16 березня було зафіксовано 19 штурмових дій, а за 17 днів весни — 132 штурмові атаки. Основні ділянки фронту — це Степове, Кам’янське, П’ятихатки, малі Щербаки та Щербаки, де ворог намагається захопити наші позиції”, — зазначив Волошин.
Речник сил оборони півдня також відзначає, що на обох напрямках росіяни проводять тактичні дії для покращення своїх позицій та зміни конфігурації лінії бойового зіткнення.
Також відзначається збільшення кількості артилерійських обстрілів на південному напрямку:
“Сьогодні кількість артобстрілів становить близько 250-270 ударів на день, із застосуванням 1200-1300 боєприпасів. Крім того, зросла кількість атак дронів-камікадзе. На півдні, а не тільки на Запорізькому напрямку, ми фіксуємо близько 400 таких застосувань”, — уточнив Волошин.
Станом на 8 ранку 18 березня, за
На Оріхівському напрямку українські захисники відбили дві атаки в районах населених пунктів Степове та Лобкове.
DeepState вчора вечері також детально розповів про ситуацію на Запорізькому напрямку.
На початку березня підрозділи російських військ, після поповнення, розпочали активні штурмові дії на позиції українських захисників у районі Малих Щербаків. Через неузгодженість дій деяких наших підрозділів важко було точно визначити, де саме і наскільки ворог просунувся.
Згодом стало відомо, що 108-й десантно-штурмовий полк РФ також розпочав наступ на П’ятихатки. На відео зафіксовано зачистку південно-східної околиці села, де бойові дії не припиняються, і ворог докладає максимум зусиль для захоплення населеного пункту.
Противник також помічений у районі Степового, де намагається вийти на автодорогу та закріпитися на ній. Завдяки нашій артилерії та іншим засобам вогневого ураження наразі вдається стримувати наступ російських військ, проте ворог уже підійшов близько до траси.
Ворог продовжує атаки на Малі Щербаки, де також йдуть бої. Наразі є інформація, що російські війська мають певні успіхи на півдні села і намагаються закріпитися в посадках. Ситуація в цьому районі залишається складною.
Попри певні традиційні труднощі в окремих підрозділах, командування обізнане про ситуацію і вже вживає необхідних заходів для її стабілізації. Великі надії покладаються на 128-му окрему гірсько-штурмову бригаду, яка має значний бойовий досвід на цьому напрямку, а також на екіпажі інших підрозділів, що продовжують виконувати бойові завдання.