Героїчна історія жителя села з-під Запоріжжя, який під окупацією самотужки підірвав два російські танки (фото, відео)

Опубликовано 2023/10/02 - 15:08

На початку окупації села П'ятихатки, що в Запорізькій області, місцевий житель сам підірвав два російські танки. Для цього він використав підручні знаряддя та знання, які отримав на службі в прикордонних військах. За це росіяни забрали чоловіка до Василівки на допит. Докладніше - "ЗаБор".

64-річний місцевий житель села П'ятихатки Запорізької області Юрій Ляшенко підірвав два танки у березні 2022 року. Як розповів він "Суспільне Запоріжжя", тоді повз село їхала колона із 22 машин: танки та БТРи.

На краю їх села стояли два ворожі танки. Чоловік поїхав туди й знайшов протитанкові міни та 6 гранат "Ф-1" біля ворожої техніки.

"Взяв вдома нитки й церковні свічки. Затягнув міни всередину, на саме дно. Обмотав ниткою цю дужку, витягнув чеку гранати та поставив її на міну. Думаю, міна спрацює і боєкомплект спрацює. Підпалив свічку, поставив її між дужкою та міною. Поїхав собі. Доїжджаю до края села і воно як бахне! "Башні" позлітали вище посадки. На десять метрів", - розповів Юрій.

Через місяць після цього до чоловіка прийшли російські військові та забрали до Василівського райвідділку. Наступного дня чоловіка допитали та відпустили. Тоді Юрій Ляшенко вирішив екстрено виїжджати із села. Він позичив у знайомого автівку та поїхав до Оріхова, а пізніше дізнався, що до його будинку знову приїжджали росіяни.

В Оріхові чоловік прожив понад тиждень, а після знайомі запропонували тимчасову домівку в Запоріжжі.

Нагадаємо, 19 липня українські захисники звільнили П’ятихатки від російських загарбників. Однак через щоденні обстріли місцевих жителів туди не пукають. Юрій Ляшенко розповідає, готов чекати скільки потрібно, а потім їхати та відбудовувати рідний дім.

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 830. Теги: герой
Поделиться: