Єврокомісія виділяє Україні 4,5 мільярда євро макрофінансової допомоги

Опубликовано 2024/04/15 - 10:59

20 березня 2024 року Європейська комісія оголосила про виділення Україні 4,5 мільярда євро макрофінансової допомоги. Цей транш є частиною пакету допомоги на 9 мільярдів євро на 2024 рік, який був схвалений Європейським парламентом у грудні 2023 року. 

Це перший транш із нового пакету підтримки України Європейським Союзом на суму 50 мільярдів євро, нещодавно остаточно затвердженого. 

Павло Мельник, голова підкомітету координації технічної допомоги  Комітету Верховної Ради України з питань інтеграції України до ЄС, голова Запорізької обласної організації партії «Слуга Народу» зазначив: 
«Це найбільший за обсягами транш макрофінансової допомоги від Європейського Союзу, що надійшов до України. Ми щиро вдячні нашим європейським колегам. 
Наш відіграв важливу роль у забезпеченні отримання цієї допомоги. Активність та співпраця з представниками Європейського Союзу сприяли укладенню угоди про надання фінансової допомоги». 

Кошти макрофінансової допомоги будуть спрямовані на: 

  • фінансування дефіциту державного бюджету: це допоможе уряду України покрити свої видатки на оборону, освіту, охорону здоров’я та відновлення зруйнованої інфраструктури; 
  • соціальні виплати: ці кошти допоможуть уряду підтримати найбільш вразливі верстви населення, надаючи їм допомогу у вигляді пенсій, субсидій та інших соціальних виплат; 
  • підтримку соціальних програм: допомога буде спрямована на підтримку програм, які забезпечують доступ до базових потреб, таких як освіта, охорона здоров’я та соціальні послуги


Допомога від ЄС не лише сприятиме макроекономічній стабільності в цей надскладний для України період, але і стане потужним кроком у зміцненні партнерських відносин із Євросоюзом.

Просмотров: 557. Теги: Мельник Павел Европейский Союз Еврокомиссия
Поделиться: