Експерти МАГАТЕ не змогли визначити причину пожежі на окупованій Запорізькій АЕС

Опубликовано 2024/08/13 - 14:57

На вихідних рашисти здійснили чергову провокацію на окупованій Запорізькій АЕС у Енергодарі влаштувавши там пожежу. За даними від української влади, вони підпалили шини. Окупаційна та російська влада заявляли, що станцію атакували з БПлА. А от експерти МАГАТЕ, які присутні на окупованій станції, оглянувши місце пожежі не змогли встановити причини пожежі. Цікаво, що місії МАГАТЕ не дозволи оглянути ні місце розподілу водяного сопла, ні басейн холодної води, що є основою градирні.  Докладніше - "ЗаБор".

Нагадаємо, ввечері 11 серпня рашисти влаштували пожежу на території Запорізької АЕС підпаливши шини. Представники окупаційної влади, колаборанти Є.Балицький та Рогов заявили, що це нібито від обстрілу ЗСУ сталась пожежа. На провокацію відреагував Президент України Володимир Зеленський заявивши, що радіаційний фон у нормі, а от рашисти вчергове використовують АЕС для залякування всього світу.

Вчора, 12 серпня, з'явилась офіційна заява від МАГАТЕ щодо пожежі, де вони заявили, що перед пожежею на станції чули вибухи і нібито сталась атака безпілотника. Водночас в українському "Енергоатомі" офіційно заявили, що існують лише дві ймовірні причини пожежі на ЗАЕС - це свідомий підпал від окупантів, або недбалість тах самих рашистів.

І от сьогодні у звіті МАГАТЕ стало відомо, що експерти змогли побувати на місці пожежі на Запорізькій АЕС. Вони оглянули градирні станції та не змогли встановити її причину. Ні уламків дронів, ні залишків шин вони не помітили. 

Не побачили фахівці також значної кількості попелу чи сажі біля основи вежі для охолоджування води, йдеться у звіті агенції. Ба більше — після огляду експерти мають сумніви, що джерело загоряння було саме там. Вони припускають, що пошкодження, найімовірніше, зосереджене у внутрішній частині градирні на рівні водорозподільного сопла, на висоті близько десяти метрів.

Варто зазначити, що окупанти не дозволили місії МАГАТЕ оглянути ні місце розподілу водяного сопла, ні басейн холодної води, що є основою градирні, нібито "з міркувань безпеки".

Однак в МАГАТЕ запевняють, що ядерної загрози наразі немає, оскільки градирні не працюють через переведення реакторів у стан холодної зупинки.

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 213. Теги: АЭС
Поделиться: