Ексдиректорка запорізької служби крові отримала чергову підозру

Опубликовано 2023/03/01 - 17:04

Скандально відомій колишній  директорці  Запорізького обласного центру служби крові  Світлані Богомаз в черговий раз повідомлено про підозру. Цього разу правоохоронці підозрюють її в незаконному нарахуванні собі премії та незаконному призначені себе на фіктивну посаду, перебуваючи на якій, ексдиректорка також виписувала собі премії. Наразі йдеться про незаконне нарахування близько 67 тис. гривень

Це вже третя за рахунком підозра, яку правоохоронці вручили Світлані Богомаз. В першій та другій йшлось про розтрату біоматеріалу. Ексдиректорка ЗОЦСК переводила компоненти крові в розряд не придатної  для лікування та продавала комерційним структурам по заниженій ціні.

Наразі прокуратура спрямувала до суду 2 обвинувальні акти. Нова підозра Світлані Богомаз  – ще один епізод її незаконної діяльності на посаді.

Кримінальне провадження щодо Богомаз було відкрито влітку 2021 року. Численні порушення в її діяльності виявила перевірка Запорізького обласного центру служби крові спеціальною комісією Запорізької обласної ради.

Тоді перевіряльники зафіксували факт незаконної видачі донорської крові та матеріалів на її основі невідомим особам без належного оформлення. Більше ретельна перевірка виявила факт незаконного переведення 1,7 тис. літрів свіжозамороженої плазми в розряд не придатної для лікування, та продаж її за заниженими цінами, що завдало медустанові збитку на суму 4 млн 650 тис. гривень. Також був встановлений факт незаконного нарахування Світланою Богомаз собі преміальних виплат. Зокрема ексдиректорка  привселюдно заявила що помилилась під час нарахування собі понад 100 тисячної премії, але це не значна сума, й вона готова її повернути. Донині ці гроші так і не  повернуті.

За результатами перевірки, наприкінці 2021 року депутати Запорізької облради звільнили Світлану Богомаз з посади. Вона намагалась в судовому порядку оскаржити своє звільнення. Проте, на початку грудня 2022 року Орджонекідзевський суд Запоріжжя розглянувши  позов Світлани Богомаз відмовив ексдиректорці в поновлені. 
Наразі в судах продовжуються розгляди  кримінальних проваджень щодо незаконної діяльності колишньої керівниці обласної служби крові.

Просмотров: 1071. Теги: Светлана Богомаз переливание крови
Поделиться: