Ексдиректор лікарні, якого звинувачують в загибелі 4-х людей, не з’являється до суду, бо по документах значиться в ЗСУ

Опубликовано 2023/09/14 - 12:50

Колишній директор Запорізької обласної інфекційної лікарні Володимир Шинкаренко, який обвинувачується у причетності до загибелі трьох пацієнтів та молодої лікарки під час пожежі в медзакладі у 2021 році, а також підозрюється у фінансових махінаціях, не з’явився на засідання Ленінського районного суду. Офіційна причина – Володимир Шинкаренко з вересня минулого року проходить військову службу в лавах ЗСУ. Суду було надано відповідну довідку.  

В ухвалі Ленінського районного суду Запоріжжя від 9 серпня 2023 року (справа  № 334/3662/23) йдеться про те, що на призначене судове засідання обвинувачений Шинкаренко не з’явився. Його захисник заявив клопотання про зупинення кримінального провадження, у зв`язку з тим, що наразі обвинувачений проходить військову службу, на підтвердження чого надав відповідну довідку.

Водночас запорізька громадськість сприйняла цю інформацію скептично. Одразу декілька депутатів Запорізької обласної ради повідомили про те, що неодноразово помічали Володимира Шинкаренка за зустрічами з окремими посадовцями та колишніми колегами  в запорізьких кафе.    

"Шинкаренка бачать в кав’ярнях у веселих компаніях щонайменше двічі на тиждень. Зазвичай це розважальні заклади на правому березі. При цьому він жодного разу не був вдягнений у військову форму. Тож, постає питання: як людина, яка служить в ЗСУ вільно пересувається містом в цивільному одязі та дозволяє собі регулярно розважатись у гучних компаніях. Все це дає підстави вважати, що колишній директор інфекційної лікарні не на фронті, а просто ховається від суду прикриваючись військовою службою", - зазначає джерело в Запорізькій обласній раді.

Після пожежі в Запорізькій обласній інфекційній лікарні в лютому 2021 року та порушення кримінального провадження за фактом загибелі 4-х людей Володимира Шинкаренка було відсторонено від роботи на час розслідування та проведення спеціальних перевірок. За їх  результатами було встановлено факти порушення правил протипожежної безпеки, що спричинило загибель людей.

Одна з перевірок також виявила численні порушення в господарській діяльності медзакладу, зокрема завищення Володимиром Шинкаренком власної заробітної плати та необґрунтоване нарахування собі виплат і надбавок, невчасну виплату зарплати працівникам лікарні, недостовірні дані в документації та бухобліку тощо.

29 липня 2021 року Запорізька обласна рада звільнила Володимира Шинкаренка з посади директора Запорізької обласної інфекційної лікарні. Голосуванню по цьому питання  в сесійній залі передував виступ матері 26-річної загиблої лікарки Ольги Гліви, яка прямо звинуватила Шинкаренка в загибелі її доньки та трьох пацієнтів реанімації.

Відстороненого директора спробував захистити тодішній  депутат облради від нині забороненої проросійської партії "Опозиційний блок", а нині мелітопольський гауляйтер Євген Балицький, однак Запорізька обласна рада  більшістю голосів ухвалила рішення про звільнення Шинкаренка з посади директора КНП "Запорізька обласна інфекційна клінічна лікарня".

5 листопада 2021 року на офіційному сайті Головного управління Національної поліції в Запорізькій області з’явилась інформація що слідчим управлінням ГУНП в Запорізькій області за процесуальним керівництвом Запорізької обласної прокуратури прийнято рішення повідомити Володимиру Шинкаренку про підозру у вчиненні злочинів передбачених ч. 2 ст. 270 (Порушення встановлених законодавством вимог пожежної або техногенної безпеки, що спричинило загибель людей, майнову шкоду в особливо великому розмірі або інші тяжкі наслідки) ч. 2 ст. 272  (Порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою, якщо воно спричинило загибель людей або інші тяжкі наслідки) Кримінального кодексу  України.  Також, повідомлялось, що Шинкаренко ухилявся від слідства, у зв’язку з чим поліція вимушена була вжила заходів щодо його розшуку.

До суду було передано ще  одне кримінальне провадження за обвинуваченням Шинкаренка у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених ч.ч. 3,4 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) КК України.

Попри це Володимир Шинкаренко заявив що був звільнений незаконно та звернувся до Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя щодо поновлення на посаді. Після тривалих розглядів позов був задовільнений.

Це спричинило неабиякий резонанс в суспільстві. Депутати Запорізької обласної ради одразу ж заявили, що не голосуватимуть за повернення Шинкаренка на посаду директора Запорізької обласної інфекційної лікарні та подали апеляцію на рішення Орджонікідзевського суду. Аби не голосувати за поновлення Шинкаренка на посаді, переважна більшість  депутатів  заблокували проведення трьох сесій поспіль, на яких мало б розглядатись це питання.

"Це своєрідний протест депутатського корпусу проти рішення Орджонікідзевського суду. Депутати вважають його ганебним не лише для Запоріжжя, а й для всієї судової системи, а також таким, що збурює суспільство у прифронтовому регіоні. І заявляють, що зроблять все можливе, аби рішення так і не розглядалось в сесійній залі ", - наголосило  джерело в Запорізькій облраді.

Одразу декілька громадських організацій висловили обурення щодо цього рішення та вимагали не допустити поновлення Шинкаренка на посаді.

Врешті, трудовий колектив Запорізької обласної інфекційної клінічної лікарні виступив рішуче проти повернення колишнього керівника медзакладу.  

На сьогодні в апеляційному суді триває розгляд апеляційної скарги на рішення Орджонікідзевського суду Запоріжжя щодо поновлення Володимира Шинкаренка на посаді.

"Адвокати Шинкаренка знайшли лазівку в законодавстві, аби відтермінувати судовий розгляд. У зв’язку з російською військовою агресією до законодавства були внесені поправки згідно з якими суд зупиняє судове провадження стосовно обвинувачених, які несуть службу в лавах ЗСУ до їх повернення з військової служби. Водночас це не означає, що Шинкаренко реально перебуває на службі. Його немає ані під Роботиним, ані під  Бахмутом, ані на Куп'янському напрямку.  Натомість він регулярно з’являється  в кав’ярнях на правому березі Запоріжжя", - наголосило джерело в Запорізькій обласній раді.

Голова Запорізької облради Олена Жук вже звернулась до керівництва Запорізької обласної прокуратури з проханням взяти справу Володимира Шинкаренка на особистий контроль. Крім того, депутати Запорізької облради готують звернення до Міністерства оборони України та до правоохоронних органів аби з’ясувати причини відсутності Шинкаренка як на фронті,  так й в судовій залі. 

Просмотров: 1257. Теги: Шинкаренко Владимир облсовет Елена Жук
Поделиться: