Театр VIE
Театр VIE
Адрес: Запоріжжя вул. Наукового містечка, 35 +38(095) 776 5432 https://vie.zp.ua/ https://www.facebook.com/theatrevie https://www.instagram.com/theatrevie/
Общая информация

Театр VIE - театр в місті Запоріжжя, театр-лабораторія Vie, острів Хортиця, вул. Наукового містечка, 35, спектаклі, вистави, театральне дозвілля

Історія театру-лабораторії «Vie» розпочалася у 1991 році в результаті експерименту групи акторів запорізького ТЮГу і музикантів спільно з майстернею режисера і драматурга KLIMa.

Першим художнім керівником-директором став Віктор Васильович Попов. У 1995 році театр отримав приміщення на острові Хортиця з камерним залом на 96 місць. З 1995 по 1998 роки тривав ремонт у приміщенні і роботи з благоустрою території. Реконструкція театру проходила під керівництвом архітекторки, сценографині і художниці Лариси Ломакіної. Офіційне відкриття запорізького муніципального театру-лабораторії «Vie» у новому приміщенні відбулося 27 березня 1998 року бенефісом актора Сергія Цевельова і вернісажем художниці Наталії Коробової.

Це сьогодні “VIE” відомий як театр на острові Хортиця, але так було не завжди. У будівлю в серці козацької столиці театр переїхав лише у 1995 році. Втім грати на сцені саме цього театрального простору через ремонт почали лише за три роки. 25 грудня 1998 відбулося офіційне відкриття І театрального сезону на о. Хортиця. Відкривалися прем’єрою вистави “О, щасливі дні” за п’єсою С. Беккета. Ролі виконували: Ірина Немельянен, Тетяна Курочкина, Сергій Цевельов, Дмитро Московцев, Микола Махевський, Євген Дзига. Режисер – Віктор Попов. З того часу Запорізький муніципальний театр-лабораторія “VIE” чекає на глядачів за адресою: острів Хортиця, Наукове містечко, будинок 35.