Виставка Володимира Гордійченка "Сім футів під кілем" - в обласному художньому музеї міста Запоріжжя, Вознесенівський район, центр, арт-галерея
Свого часу Володимир Гордійченко був відомий у місті Запоріжжя за незвичайні заняття по філософії, він викладав у Запорізькому національного технічному університеті (тепер - Національний університет "Запорізька політехніка"). Іноді одягався у костюми різних філософів і приносив наочні посібники у вигляді аматорських скульптур, зроблених із туалетного паперу за принципом пап'є-маше. У січні Володимир Гордійченко 2015 році пішов захищати Батьківщину, артилеристом. За віком та через отримані на війні хвороби був демобілізований.
Рівно рік тому Володимир Годійченко презентував свою першу під час повномасштабної війни у Запорізькому обласному художньому музеї "персоналку", яка називалась "На власні очі". Тоді він показав воєнні замальовки, прапори та свої "демебльські" альбоми. Експозиція "Сім футов під кілем" - зовсім інша. З атмосферою романтики морських пригод Нова виставка, як кажуть у музеї, з атмосферою романтики морських пригод. Ви побачте макети вітрильників, які створив відомий мрійник художник філософ і ветеран Володимир Гордійченко. Його дитячі малюнки з кораблями, створені кульковою ручкою на аркушах зошитів у клітинку. Бюсти козацьких гетьманів Івана Мазепи та Івана Виговського з пап’є-маше. Співробітники музею креативно надійшли до оформлення виставки та доповнили її копіями морських пейзажів та мушлями.
Комп'ютерні копії - твори Івана Айвазовського та його учнів Олексія Боголюбова й Льва Лагоріо, у тому числі зі своєї колекції (зрозуміло, що оригінали зараз зберігаються не у Запоріжжі). Мушлі та корали надав зі своєї колекції запорізький мандрівник та біолог Валерій Кємєнов. В експозиції представлені кораблі різних часів та конструкцій: Карака Христофора Колумба «Санта Марія», особистий корабель королеви Катерини Медичі галеон «Сан Джованні Батиста» (Святий Іоанн Хреститель), лінійний флагманський корабель «Вікторія», яким командував Адмірал Нельсон та інші. Як стверджує автор, всі вони наповнені баластом і готові до спуску на воду. А макет плота Кон-Тікі легендарного дослідника Тура Хеєрдала під керівництвом Володимира Гордійченка зробили його онуки Олег та Артур Репіни з його рідної Оріхівської громади Пологівського району. Під час відкриття пліт вперше урочисто спустили на воду - все вдалося.
Художній музей (вул. Незалежної України, 76-Б, зупинка "ТЦ "Україна") відкритий у п’ятницю, суботу та неділю з 10.00 до 16.00. Телефон для довідок 067-168-87-33.
Звертаємо увагу: також працює нова виставка "Мій всесвіт", графіка і ляльки-мотанки Оксани Кіргеєвої (Запоріжжя).