В Запорізькому районі нещодавно зафіксовано випадок масової загибелі риби. Міська рада запевняє, що масового мору в регіоні наразі немає, а ситуація в Кушугумі є типовою для літнього періоду. До цього в самому місті фіксували масову загибель птахів на берегу Дніпра. Детальніше – "ЗаБор".
Нагадуємо, що 14 липня рибоохоронний патруль виявив на водній поверхні озера Малий Кушугум сотні мертвих риб різних видів. Попередні збитки – понад мільйон гривень.
Після обстеження близько 900 м² поверхні озера біля Кушугуму виявлено 242 мертві особини річкової риби. Відомості передано до Державної екологічної інспекції та профільної комісії при ЗОВА.
У Запорізькій ОВА ще на початку 2024 року створили спеціальну комісію з питань загибелі водних біоресурсів. Однак, як з’ясувалося, з початку року вона жодного разу не збиралася.
Сьогодні фахівці Держекоіснпекції здійснили відбір води для аналізу з метою з'ясувати причини загибелі риби. У результаті було виявлено відхилення рівня pH (9,14 при нормі 8,5) та недостатній вміст розчиненого кисню (2,87 мг/дм³ при нормі 4 мг/дм³). Ймовірною причиною фахівці вважають орушення гідрологічного режиму озера та спека.
Два роки тому, після підриву Каховської ГЕС, ситуація з мором риби в регіоні була набагато серйознішою. Тоді довелося залучати додаткове фінансування для ліквідації наслідків екологічної катастрофи. У 2024 році подібного масштабу явищ не спостерігалося.
У березні цього року у Запоріжжі також фіксували масову загибель птахів, переважно – бакланів. Тоді в мерії повідомили, що в шлунках птахів було виявлено патогенний гриб та велика кількість гельмінтів. Тоді, фахівці висували різні припущення: про пташиний грип, адже така сама ситуація спостерігалася у сусідньому Дніпрі, про талу воду з отруйними речовинами. Через 2 тижні Держпродспоживслужба озвучила версію про обміління Дніпра внаслідок підриву Каховської ГЕС.