ВУЗЫ ЗАПОРОЖЬЯ И ЗАПОРОЖСКОЙ ОБЛАСТИ

 

МЕЛИТОПОЛЬСКИЙ ГОСУДАРСТВЕННЫЙ ПЕДАГОГИЧЕСКИЙ УНИВЕРСИТЕТ -
Мелітополький державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького

Адрес: 72312, г.Мелитополь, Запорожская обл., ул.Ленина, 20
Тел.: (06192) 6-90-93 (приемная комиссия)

Ректор - Аносов Иван Павлович

E-mail: rector@bdpu.org
URL: www.mdpu.org.ua  

ІСТОРІЯ ДЕРЖАВНОГО ПЕДАГОГІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ

1923 рік – перший випуск вчителів вищими педагогічними курсами.
1930 рік – засновано Інститут соціального виховання.
1933 рік – засновано Мелітопольський державний педагогічний інститут.
1977 рік – створення науково-дослідного інституту “Біорізноманіття”.
2000 рік – Мелітопольський державний педагогічний інститут отримав статус університету.

За роки існування навчальний заклад підготував більше 30 тисяч спеціалістів, які успішно працюють як в Україні, так і за її межами. У 2004 році колектив університету за вагомий внесок у розвиток освіти в державі було нагороджено Похвальною грамотою Кабінету Міністрів України.

Сьогодні на семи факультетах МДПУ – хіміко-біологічному, природничо-географічному, соціально-гуманітарному, філологічному, інформатики та математики, економічному, мистецтв і художньої освіти навчається більше п’яти тисяч студентів. Підготовка здійснюється за 6 напрямами і 19 спеціальностями. В університеті виконується підготовка бакалаврів, спеціалістів і магістрів.

На 30 кафедрах університету працює близько 300 викладачів, серед яких 16 – докторів наук, професорів, академіків галузевих академій і 127 кандидатів наук, доцентів. Упродовж останніх років суттєво поновлено зміст навчальних планів і програм, запроваджено комп’ютерні технології, кредитно-модульну систему навчання.

Створена в 2000 році система підготовки майбутніх абітурієнтів, включає підготовче відділення, обласний педагогічний ліцей “Творчість”, навчально-консультаційні пункти в сільських районах регіону, школу математики та інформатики, Малу академію наук. Щорічно проводяться учнівська університетська олімпіада “Інтелектуал”, регіональний конкурс обдарованої молоді в галузі музичного мистецтва, конкурс “Школа майбутнього”, обласна конкурсно-пізнавальна програма “Телеерудит”.

В університеті реалізується ідея безперервної педагогічної освіти. Щорічно студентами ВНЗ стають випускники Запорізького, Нікопольського, Бериславського педагогічних коледжів, Хортицького багатопрофільного реабілітаційного центру, які входять до складу навчально-методичного комплексу МДПУ.

Сьогодні в університеті нараховується 7 навчальних корпусів, бібліотека, 2 спортивних зали, 10 комп’ютерних класів, агробіологічний комплекс на базі якого проводиться навчальна і науково-дослідна робота на рівні сучасних вимог, дендрологічний парк, в якому нараховується близько 150 видів дикорослих і культурних дерев, кінноспортивна школа і авіамобільний комплекс.

Мелітопольський педагогічний університет має 2 студентських гуртожитки та їдальню. Для організації відпочинку та оздоровлення викладачів і студентів працює санаторій-профілакторій, навчально-польова база в с.Богатир, учбово-спортивна база у с. Кирилівка, учбово-науково-польовий комплекс у с. Степанівка.

В університеті активно функціонує система студентського самоврядування. Щорічно проводиться молодіжний фестиваль естрадного мистецтва “Університетські зорі”, свято краси і грації “Міс університет” і “Містер університет”, фестиваль української народної творчості “Козацькому роду нема переводу”. Університетська команда КВН “Тайм-аут” стала срібним призером студентської ліги КВН, джаз-квартет “Саунд-Версія” – багаторазовий учасник Всеукраїнських фестивалів сучасної української естрадної пісні.

Створено Центр культури і мистецтва студентської молоді. Працюють колективи художньої самодіяльності, серед яких 4 народних колективи України: оркестр народних інструментів, ансамбль інструментальної музики “Таврійська пектораль”, хорова капела, духовий оркестр. Оркестр народних інструментів під керівництвом професора Ю.М. Бая ставав багаторазовим дипломантом і лауреатом міжнародних конкурсів і фестивалів.

Різнобічне життя ВНЗ висвітлюється в університетській газеті “Інтелект”.

За наслідками рейтингу Міністерства освіти і науки України серед вищих педагогічних закладів України університет у 2003 році зайняв ІІІ місце, у 2006 – ІV місце.

 

  Главная сайта
Карта сайта
Услуги

Форум

Образование, курсы, учебные центры
Главная. Учебные центры Запорожья
Автошколы, курсы водителей
Библиотеки
Высшие учебные заведения
Детские сады
Компьютерные курсы
Курсы бухгалтеров
Курсы иностранных языков
Курсы парикмахерского искусства
Переводы
Рефераты
Спецшколы
Учебные центры Запорожья
Центры развития и обучения ребенка
Школы

ВУЗы Запорожья:

ЗГИА
ЗГМУ
ЗИЭИТ
ЗНТУ
ЗНУ
КПУ

Филиалы ВУЗов в Запорожье:
ЕВРОПЕЙСКИЙ УНИВЕРСИТЕТ
ЗЮИ
ИБТ
МАУП
ГАСУиА

ВУЗы в Мелитополе:
ЗИЭИТ
МГПУ
ТГАТУ
"УКРАИНА"

ВУЗы в Бердянске:
БГПУ
БУМиБ

ВУЗы в Токмаке:
ЮЖНОУКРАИНСКИЙ ИНСТИТУТ БИЗНЕСА

На Форуме:

раздел: Студенту
темы:
- Рейтинг Запорожских вузов
- Рейтинг школ Запорожья по результатам внешнего тестирования
- Выполнение контрольных на заказ (в ЗП)
- Отзывы о преподавателях

Страницы на сайте
Библиотеки
Вузы Запорожской области
Рефераты
Культура
Афиша Запорожья
Выставочные залы. Музеи Запорожья
Детская страница
Дворцы культуры Запорожья
Кинотеатры Запорожья
Театры Запорожья

Все права защищены!!