Балабинська гімназія "Престиж"

 

 Одного травневого, сонячного дня дві незвичайні істоти вирішили помандрувати по світу та розшукати найкращу школу на землі. Побували на Марсі, злітали на Юпітер. Та ось натрапили на Балабинську гімназію "Престиж" на планеті Земля. Назустріч їм вийшла гарна дівчинка, одягнута у чорний діловий костюм, та запропонувала провести їх по школі і зробити невеличку екскурсію. Гості з радістю погодились.

… Школа була новенька та охайна, немов вона тільки вчора почала своє існування. "Нашій школі 35 років",- з гордістю промовила дівчинка, і в її голосі почулося стільки пошани до своєї школи, що навіть гості-істоти це відчули.
- Ось вона- наша школа,-почала свою розповідь дівчинка.- Світла і затишна, уквітчана різнобарвними фарбами успіху і перших невдач, радощами і дзвінкими дитячими голосами, яскравими квітами і зеленню тополь, сміхом першокласників і сумною сльозою випускників. Історія нашої школи починається ще з тих часів, коли ця школа була навіть не на цьому місці. Перша школа в селі Петрово- Строгово з’явилась після реформи 1861 року. Після скасування кріпосного права будинок, у якому жив колись управляючий села, був переданий під школу і квартиру учителю. Збереглося у пам’яті селян ім’я священнослужителя, що працював вчителем приходської школи. Піп Доценко був суворий і вимогливий до учнів.У церковно-приходській школі з самого початку навчались діти заможних жителів селища. Навчання в церковно-приходській школі тривало два роки, бо школа була двокласною. Крім неї, на прохання жителів села, земством у 1901-1902 роках була побудована чотирикласна земська школа. До школи приймались діти селян, батьки яких могли заплатити за навчання.

Під час буремних років революції та громадянської війни сільську школу закрили через бідність і нестачу фінансування. Відновила свою діяльність в 1923 році. У грудні 1924 року при школі було створене товариство "Геть неписемність!", куди входили вчителі та грамотні активісти села, які здійснювали ліквідацію неписемності. Про 1925 рік відомо, що в школі навчалось 164 дитини та що вона знаходилася у задовільному стані.

З 1927 року школа з чотирьохкласної перетворюється у семикласну. До війни директором працював Рубан Василь Миколайович ( з 1937 по 1941 рік).Під час німецької окупації школу було закрито і діти залишились без освіти.

У роки війни учні Балабинської семирічки створили підпільну групу "За Радянську Україну", що боролася проти німецьких окупантів: інформувала через листівки жителів села про положення на фронті, пустила під укіс 3 ешелони. Організувала цю групу Майя Самсика. Членами групи були випускники школи Говорун Володимир, Швець Іван, Рибальченко Анатолій, Колядко Василь, Самсика Анатолій. Відновлення роботи школи почалося ще в 1944 році. Дорослі і діти разом з вчителями відбудовували приміщення школи власними силами, а коштами допомагав радгосп.
Семирічною школа була до 1956 року з перервою на час Великої Вітчизняної війни . Школа завжди була осередком культури та дозвілля, а не тільки навчання.

У 1975 році нове приміщення школи відкрило свої двері для учнів селища Балабине. Влітку, напередодні відкриття школи, діти та батьки активно допомагали вчителям та будівельникам впорядковувати територію школи. Багато корисних справ проводилося в стінах нашої школи. Вона жила повним та насиченим життям: вчила, виховувала, привчала до праці не одне покоління дітей. Навесні та восени учні допомагали підшефному радгоспу "Кушугумський", а влітку перебували в таборі праці та відпочинку. Школа завжди була чисто прибрана, а учні доглядали за територією, шкільними ділянками та квітниками, а також за пам’ятниками на території села Балабине та за його межами, за Братською могилою.

При школі працювали різноманітні гуртки. Одним з найулюбленіших був поетичний гурток "Слово", яким керував Ковтун Андрій Олексійович. Учні 5-11 класів відвідували цей гурток, писали вірші, створювали літературні газети, альманахи, наприклад "Поезія". Вчителі Балабинської школи організовували походи до Баранової балки, до затоки Дніпра, по узбережжю Каховського водосховища. Вчителі брали активну участь у спортивних змаганнях. А в шкільних майстернях кипіла робота. Дуже приваблювали дівчаток уроки обслуговуючої праці. Учениці по закінченню школи отримували посвідчення швачки- мотористки, а хлопці - права водія. Кожного року наприкінці травня проводилися великі виставки швейних виробів, виготовлених руками учениць. Це була феєрія "Виставка модного одягу". Проводилися навіть модельні виступи, свої вироби дівчатка одягали та демонстрували. Організатором такого дійства була Зеленіна Галина Григорівна. Велика кількість учнів відвідували фотогурток під керівництвом вчителя фізики Глотки Миколи Михайловича. Він своїми руками створив у школі радіоцентр, а також обладнав кабінет фізики. А подвір’я нової школи буяло квітами завдяки гуртку "Юний біолог", яким керувала Василега Неля Павлівна. Вчитель математики Нестерчук Валентина Дем’янівна вчила дівчаток вишиванню та в’язанню. Усі 35 років школу очолював мудрий і справедливий директор – Івашина Віктор Сергійович.

Та школа не стоїть на місті, вона розвивається, йде вперед, удосконалюється. З 2007 року школа змінила статус – стала гімназією. Зараз навчання у гімназії здійснюється за історико-юридичним та філолого-урналістським напрямками( допрофільна підготовка), 10-11 класи працюють за суспільно-гуманітарним і технологічним профілем. Гімназія тісно співпрацює з багатьма вузами м. Запоріжжя : ЗНУ, ЗНТУ, Запорізьким січовим колегіумом, Запорізьким навчально-виховним комплексом “Мала гуманітарна академія”, КПУ. З 2007 - го року в Інтернеті завдяки вчителю інформатики Чупрікову І.В.та учню 10 кл. Орловському М. з`явився сайт гімназії.

Цінують в гімназії юні дарування
Олімпіади, конкурси, змагання.
А юні науковці часу не гають –
Гімназію свою здобутками
Прославляють.


Життя не стоїть на місці. Наша гімназія змінюється, стає кращою. Наша гімназія – це дружна родина, яка і зараз пише чергову сторінку своєї історії…

Дівчинка так плавно закінчила свою історію, що гості навіть не встигли повернутися у реальність. Їх вразили чисті, світлі класні кімнати, квітуюче подвір'я гімназії, яка має таку цікаву історію. Інопланетні гості обоє погодилися з тим, що Балабинська гімназія "Престиж"- краща гімназія у всьому світі.
 

 
 

Петрова Марія, 8-в клас. Учасниця конкурсу для школярів "Мы - лучшие!"

 
     
 

Балабинская гимназия "Престиж"

 
 

Балабинская гимназия "Престиж"

 
 

Балабинская гимназия "Престиж"

 
 

Балабинская гимназия "Престиж"

 
(Обновлено: 24.05.2011)