Новости компаний: Для чого необхідне ухвалення закону 2713-д і як це вплине на економіку України?

 

 

Вже у перші місяці функціонування легального азартного бізнесу стало зрозуміло: він сприяє розвитку економіки. За 2 роки він поповнив державний бюджет практично на 1,8 млрд. грн. і продовжує це робити донині. Але, щоб азартний бізнес продовжував розвиватися і в майбутньому демонстрував більш вражаючі показники, уряд має ухвалити закон про його оподаткування. Що він передбачає, які зараз податки сплачують оператори та користувачі, а також що може змінитися після його ухвалення, читайте далі.

На розвиток грального бізнесу в Україні в першу чергу вказують зростання аудиторії і збільшення кількості операторів. Протягом 2 років Комісія з регулювання азартних ігор та лотерей видала кілька десятків ліцензій на організацію та проведення азартних ігор та понад 3 тис. ліцензій на ігрове обладнання. Сьогодні на українському ринку існує близько 30 брендів, і, за словами фахівців сервісу https://zik.com.ua, їх кількість має активно зростати. Але для цього необхідно вирішити низку проблем, зокрема пов'язаних із оподаткуванням грального бізнесу.

Чому ухвалення закону про оподаткування – крайня необхідність?

Співробітники платформи, на якій представлені огляди різних закладів, наприклад, Superboss, https://zik.com.ua/casino/superboss впевнені, що легалізацію не можна вважати завершеною без ухвалення закону 2713-д. Тільки він зможе систематизувати оподаткування індустрії та стимулювати її розвиток.

Почнемо з того, що гемблінг в Україні є привабливим сектором інвестицій. І, щоб привертати увагу інвесторів, зокрема зарубіжних, необхідно створити зрозумілу і прозору систему оподаткування грального бізнесу, яка задовольнить і операторів, і гравців.

Наразі компанії не поспішають виходити на український ринок через необхідність здійснювати потрійну оплату ліцензії та високі податки:

  • 18% – на прибуток;
  • GGR – від 10% до 18%;
  • 22% – ЄСВ;
  • 19,5% – на виграш юзера.

Законопроєкт 2713-д дозволить систематизувати та адаптувати гральний бізнес під потреби ринку. Відповідно до нього:

  • буде скасовано потрійну оплату ліцензій;
  • діятимуть 2 види податку на прибуток: стандартний 18%, а також спеціальний GGR (податок на валовий ігровий дохід) 10%;
  • користувачам доведеться сплачувати податок 19,5% тільки в тому випадку, якщо їхній виграш досягне встановленої позначки.

Ухвалення закону про оподаткування дозволить не лише “навести лад” у цьому секторі, а й покращити економіку країни. Адже слідом за ним, за словами експертів, підуть:

  • залучення інвестицій, зокрема західних;
  • підвищення ефективності боротьби із нелегалами;
  • збільшення кількості компаній, які надають азартні послуги;
  • розширення числа клієнтів (у тому числі іноземців), які зможуть грати на більш вигідних умовах;
  • збільшення суми коштів, що надходять до державної скарбниці.

Таким чином, ухвалення закону 2713-д сприятиме більш ефективному розвитку легальної індустрії азартних ігор та економіки країни.
 

 
     
(Обновлено: 15.07.2022)