Новости компаний: Сонячні електростанції: як на цьому можна заробити

 

 

 

 
 

Сьогодні все частіше можна побачити сонячні панелі на подвір'ях та дахах будинків. Враховуючи високу ціну на електроенергію в Україні, сонячні електростанції сьогодні надзвичайно актуальні. За відкритою державною статистикою, українці станом на 2019 рік, встановили близько 3 тис. приватних сонячних електростанцій. Зростаюча тенденція переходу населення на альтернативні джерела електроенергії розвантажує державні електромережі. Тому, держава зацікавлена в зростанні кількості приватних сонячних електростанцій, для забезпечення енергонезалежності держави, а надлишки електроенергії від сонячних електростанцій скуповує по доволі високій ціні.

Зелений тариф

В Україні вже декілька років діє державна програма Зелений тариф. Саме цей тариф практично зобов'язує державу купувати надлишки електроенергії, яка вироблена за допомогою сонячної енергії та інших альтернативних джерел. Особливістю цього тарифу є те, що ціна за надлишки електроенергії прямо пропорційно прив'язана до курсу євро. Таким чином, держава захищає постачальників сонячної електроенергії від інфляції. Слід відмітити, що тариф на електроенергію, вироблену завдяки енергії сонця дуже високий, а саме в 2,84 разів вищий за звичайний тариф на електроенергію для населення. Тому, встановивши навіть невелику сонячну електростанцію, можна добре заробити.  Наразі Зелений тариф буде діяти до 2030 року.

Безвідсотковий кредит

Для заохочення населення переходу на альтернативні джерела електроенергії, а саме сонячні електростанції, держава надає  безвідсотковий кредит. Стосовно терміну кредитування, то він прямо залежить від початкового внеску. В середньому загальні витрати на сонячну електростанцію в 10 кВт близько 260 тис. гривень.

Прибуток

За оцінками експертів сонячна електростанція окупиться в ціні вже за 3-5 роки і почне приносити чистий прибуток її власнику. В середньому, чистий прибуток від сонячної електростанції в 10 кВт, враховуючи власне споживання, близько 30 тис. гривень на рік.
 

 
     
     
(Обновлено: 13.03.2019)