В Запорожье общество, защищающее геев, выступило против стереотипов

геи

В Херсоне, Кропивницкому, Виннице, Полтаве и Запорожье были размещены билборды, призывающие горожан освобождаться от гендерных стереотипов. Об этом сообщается на странице "Гендер З", передает ]]>"ZаБор"]]>.

Напомним, ранее в Запорожье разместили ]]>билборды против гомофобии]]>.

Основная цель социальной рекламы – это  привлечь внимание общественности  к проблеме гендерного неравенства, высокого уровня домашнего насилия, жертвами которого становятся женщины, низкой представленности женщин во власти, стереотипизации женщины как "берегини" и "хозяйки".

Также в этом  месяце начинается всемирная акция "16 дней против гендерного насилия" (с 25 ноября по 10 декабря), которая проводится ежегодно еще с 1991 года.

"Я радий, що цього року Запоріжжя також долучилося до всесвітньої кампанії. І це лише перший інфопривід, адже починаючи з 25 листопада, коли офіційно почнеться відлік 16-ти днів проти гендерного насильства, до кампанії приєднаються інші провідні запорізькі організації, які переймаються цією проблематикою. Актуальність подібних акцій для нашої країни важко переоцінити, допоки сексизм та дискримінація відчувається на всіх рівнях – від побутового до законодавчого. За інформацію Мінсоцполітики, за минулий рік поліція зареєструвала десятки тисяч заяв про домашнє насильство. Сотні випадків закінчилися смертями. І це лише офіційна статистика про фізичне насилля. Але ж не варто забувати, що існує також сексуальне, економічне, психологічне насильство та злочини над жінками на окупованих територіях, а також у Збройних силах. Це факти, з якими не можна миритися", - отметил Ростислав Милевский, директор фонда "Гендер Зед".

 "Коли ми говоримо про негативні та руйнівні наслідки гендерної стереотипізації, то  заздалегідь визначені ролі перестають ламати нам життя. Ролі, що раніше були для людства кайданками. І є такими до сих пір. Наприклад, стереотип, що "справжній" чоловік у сім’ї повинен заробляти, а "справжня" жінка посвятити життя хатній роботі і виховуванню дітей – шкідливий для всіх, адже не дозволяє вийти за рамки. Ми хочемо, аби суспільство звернуло увагу на проблему гендерних стереотипів, почало усвідомлювати і діяти", - объяснила цель кампании гендерная експертка, председатель правления общественной организации "Вісь" Светлана Дубина.

Изображение

Изображение

Фото: "Гендер З"