В Запорожье депутаты от партии Порошенко пожаловались Порошенко на "Оппоблок" и Ахметова

Политика (карикатура): Я пришел дать вам свободу!

Запорожье депутаты горсовета от Блока Петра Порошенко решили пожаловаться Президенту и нардепам на своих политических оппонентов - "Оппоблок" и Рината Ахметова, которого напрямую связывают с этой партией и городской властью, сообщает "ZаБор".

Открытое письмо они опубликовали сегодня, 14 июля.

Напомним, что предварительно в городе прошла "битва экологических билбордов". В Запорожье появилась серия билбордов, на которых Ахметова обвинили в уничтожении города. Сначала билборды срывались, а потом в ответы появились реклама о том, что больше всего выбросов  в атмосферу идет от выхлопных газов.

Появление билбордов связали с началом предвыборной гонки. Так, заказчиков первых билбордов связали с провластной партией, а вторых - с группой Ахметова.
Изображение

ОБРАЩЕНИЕ ДЕПУТАТОВ:  

Президенту України

Порошенку П. О.,
Голові Верховної Ради України
Парубію А. В.
Депутатам Верховної Ради України

Відкритий лист-звернення від депутатів Запорізької міської ради фракції "Солідарність"

Ми, депутати фракції "Солідарність" у Запорізькій міській раді, звертаємо увагу очільників держави та народних депутатів України на небезпечну ситуацію, що штучно створюється в місті Запоріжжі. Внаслідок політичного свавілля, яке набирає обертів у п’ятому за чисельністю населення місті на підконтрольній Україні території, під загрозою опинилася вільна діяльність політичних партій, а також малого та середнього бізнесу, не пов’язаних з партією "Опозиційний блок" та підприємствами, підконтрольними Рінату Ахметову.

Після обрання міським головою Запоріжжя ставленика "Метінвесту" Володимира Буряка – головного інженера комбінату "Запоріжсталь", що входить до складу групи компаній Ріната Ахметова, ключові рішення щодо управління містом приймаються непрозоро, в інтересах металургійного комбіната "Запоріжсталь" та інших підприємств з орбіти Ріната Ахметова та близьких до "Опозиційного блоку" осіб.

З 2015 року до теперішнього часу, всупереч вимогам чинного законодавства, не проведено жодного конкурсу на призначення керівників департаментів та комунальних підприємств Запорізької міської ради. На ключові посади у виконавчій владі міста та до комунальних підприємств-монополістів без конкурсу призначено колишніх топ-менеджерів ПАТ "Запоріжсталь" та інших підприємств, що входять до складу "Метінвесту" або підконтрольні йому.

Так само непрозоро витрачаються кошти місцевого бюджету. Закупівлі за кошти міського бюджету штучно подрібнюються на допорогові суми, по яких без застосування системи публічних закупівель Prozorro призначаються підрядники, підконтрольні підприємствам Ріната Ахметова. Завдяки проведеним в державі реформам місто отримує в своє розпорядження значно більше коштів, ніж раніше. Так, за останні три роки можливості міського бюджету з фінансування видатків на потреби міста збільшились з трьох до восьми мільярдів гривень. Але усі зусилля Президента та Кабміну поліпшити життя запоріжців руйнуються на місцях "Опозиційним блоком" та їхніми сателітами. Суми втрачених, а фактично вкрадених у запоріжців, коштів через непроведення прозорих конкурсних процедур закупівель обчислюються сотнями мільйонів гривень. Зрозуміло, до чиєї великої кишені спрямовуються ці потоки бюджетних коштів.

Така політика міської влади, підконтрольної групі "Метінвест", чітко спрямована на формування населеного пункту з єдиним містоутворюючим підприємством – комбінатом "Запоріжсталь". У гонитві за надприбутками топ-менеджери індустріальних гігантів не соромляться економити на здоров’ї запоріжців, забруднюючи повітря міста неочищеними викидами токсичних речовин та важких металів. Результати спостережень доводять, що після отримання "металургійниками" контролю над владою в Запоріжжі, екологічна ситуація в місті ще більше погіршилась.

Прокуратурою Запорізької області здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом вчинення дій, що можуть спричинити екологічну катастрофу – екоцид – за статтею 441 Кримінального Кодексу України. Але місцева влада не зацікавлена у тому, щоб факти забруднення навколишнього середовища заводами головного акціонера стали надбанням широкої громадськості та чинить тиск на підприємства та окремих активістів, які висвітлюють ці факти.

Так, громадська ініціатива щодо висвітлення на білбордах проблеми негативного впливу заводських викидів була заблокована міською владою. Чиновники в категоричній формі не рекомендували власникам рекламних конструкцій розміщувати матеріали екологічної спрямованості, погрожуючи в іншому випадку відмовою у продовженні дозволів на розміщення рекламних конструкцій.

Єдиному підприємству, яке, всупереч шаленому тиску, наважилось на належних йому рекламних конструкціях донести запоріжцям правду про заводські викиди, а саме ТОВ "Реклама Сервіс-Україна", дуже швидко дали зрозуміти, що владні погрози не були порожнім звуком.

Спочатку білборди ТОВ "Реклама Сервіс-Україна" зрізали, а в червні на черговому засіданні виконавчого комітету Запорізької міської ради було прийнято рішення про відмову у продовженні підприємству строку дії дозволу на розміщення зовнішньої реклами.

Враховуючи, що ТОВ "Реклама Сервіс-Україна" належить членами сім’ї депутата міської ради фракції "Солідарність" Андрія Согоріна, такі дії міської влади є нічим іншим, як показовим застосуванням сили: або запоріжці приймають умови "Запоріжсталі", "Метінвесту" та "Опозиційного блоку", або вони будуть змушені згорнути свій бізнес у Запоріжжі. Звернення до депутатів від представників малого та середнього бізнесу Запоріжжя свідчать, що факти тиску не є поодинокими, а є стилем керування нових очільників міста.

Окрему стурбованість викликають дії міської владної верхівки, які йдуть врозріз з державницькою політикою керівництва України. На рекламних конструкціях комунального підприємства вільно розміщуються борди із закликами зупинити "нацизм", "захистити права" російськомовного населення. Всупереч вимогам Законів України, міська влада до теперішнього часу не виділила земельні ділянки запорізьким бійцям АТО, посилаючись на відсутність придатних ділянок. Що, втім, не завадило віднайти 61 гектар землі для розміщення електрогенеруючого підприємства депутата обласної ради від "Опозиційного блоку".

Міська влада, підконтрольна менеджерам Ріната Ахметова, блокує всі ініціативи представників демократичних сил, в тому числі спрямовані на збільшення енергетичної незалежності від російського газу. Гроші міського бюджету, які депутати фракції "Солідарність" пропонували направити на реалізацію проектів з енергозбереження, очільники міста поклали на депозитні рахунки.

Згідно Постанови Кабінету Міністрів України розміщення грошей місцевих бюджетів на депозитні рахунки можливе в разі наявності вільних коштів та за умовою того, що надходження належатимуть до доходів загального фонду. При правильному підході до цього закону, Запоріжжя мало би отримати додаткові фінанси, які можливо було б спрямувати на вирішення нагальних питань. Проте ми бачимо, що міська влада дискредитує переваги законодавства та, використовуючи свої повноваження, умисно позбавляє мешканців міста додаткових преференцій.

Це є дуже тривожними сигналами, які неможливо ігнорувати. Команда групи "Метінвест" Ріната Ахметова намагається перетворити Запоріжжя на свою феодальну вотчину за зразком тієї, що вони мали на Донбасі. Але ми всі добре бачимо, до чого призвели такі дії команди "Метінвесту", яку підтримувала центральна влада в особі Віктора Януковича, в Донецькій та Луганській областях. Ми не можемо допустити повторення сценарію "народних республік" на запорізькій землі.

Як представники президентської партії, ми не можемо мовчазно спостерігати за спробами повернути часи "смотрящих", коли всі рішення приймалися в одному кабінеті, та не можемо допустити, щоб тиск та залякування стали офіційними методами роботи міської влади Запоріжжя.

Звертаємось до центральних органів державної влади, Генеральної прокуратури, правоохоронних органів з вимогою негайно втрутитися в ситуацію в Запоріжжі та припинити незаконні дії міської влади та їх "заводських кураторів".

Константинов О.О.
Бєлий М. І.
Васильчук Г. М.
Зайцев В. О.
Кобзарюк О. О.
Ревчук О. А.
Согорін А. А.

Напомним, что вчера замглавы облсовета Влад Марченко пожаловался, что его хотят сместить с поста. Он, по сути, обвиняет в узурпации власти другую партию.

Баннер

Новости Запорожья (Мрия)